Podwodne Sesje Muzyczne

Rekiny i muzyka podwodna

W kwietniu 2012 roku na firmowej skrzynce pocztowej Aqson pojawił się email brzmiący:

Dzień dobry, nazywam się Rufus Elliot i zamierzam ruszyć z następującym projektem. Będę tworzył dokument w którym badam, czy rekiny białe są rzeczywiście mieszkańcami brytyjskich wód. Dowody są bardzo przekonujące, po prostu nie zostały jeszcze potwierdzone, tak jak w DNA lub wyraźnej fotografii. Chcę przyciągnąć rekina przynętą, ale także dźwiękiem i częstotliwościami, używając unikalnego szóstego zmysłu rekina. Rekiny są przyciągane przez impulsy o niskiej częstotliwości, które imitują dźwięk walczących ryb, więc zagram na nich na początku i mam nadzieję, że kiedy już przyciągnę kilka rekinów, z których mam nadzieję, że jest to Żarłacz Biały, zagram muzykę, która będzie muzyką uspokajającą i powinna sprawić, że rekiny będą zaciekawione i pozostaną w pobliżu łodzi. Czy pomożesz mi w tym projekcie?

Temat całkowicie nieznany lecz odpowiedź mogła być tylko jedna – Pomożemy!

Dostarczyliśmy Rufusowi odpowiednio dobrany sprzęt do tego arcytrudnego i wymagającego zadania oraz zapewniliśmy pełne wsparcie techniczne.

Z powodu ograniczenia miejsca na łodzi byliśmy w zdalnym kontakcie w kwestii technicznego wsparcia – już na łodzi okazało się, że występujące tam zasilanie nie było standardowe więc z użyciem materiałów i urządzeń dostępnych w porcie i na łodzi w trybie ekspresowym poinstruowaliśmy Rufusa co z czym połączyć, by mógł użyć podwodnych głośników do realizacji swego zadania.

Efekty możecie zobaczyć w dokumencie, o nazwie : When Jaws Came To Visit, który między innymi jest dostępny na kanale youtube.

Dla zainteresowanych umieszczamy film poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *